FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

 1. Jakie urządzenia są wymagane do poprawnego działania systemu?
  Wymagane urządzenia to : stacja bramowa, monitor oraz switch PoE. Natomiast w przypadku systemu 2 żyłowego oprócz 2 żyłowych stacji i monitora wymagany jest dystrybutor audio/wideo i7-VMD5006-2 służący jako zasilacz dla urządzeń oraz łącznik z siecią. Sam dystrybutor musi być zasilany z osobnego zasilacza 24 V.
 2. Jakie kamery mogę podłączyć do systemu wideodomofonowego?
  System wideo domofonowy INTERNEC IP współpracuje z kamerami marki INTERNEC serii i7, wykorzystując protokół prywatny INTERNEC.
 3. Ile modułów dodatkowych możemy podłączyć do stacji bramowej?
  Maksymalna ilość modułów dodatkowych to 8. Każdy moduł musi zostać zaadresowany poprzez przełącznik DIP-SWITCH znajdujący się z tyłu modułu.
 4. Jak zasilane są moduły dodatkowe?
  Moduły dodatkowe są zasilane bezpośrednio ze stacji bramowej za pomocą załączonych przewodów połączeniowych (znajdujących się w opakowaniach wraz z ramkami).

 5. Ilu użytkowników może być w jednym systemie z jedną stacją bramową?
  Maksymalna ilość użytkowników z wykorzystaniem jednej stacji zewnętrznej to 500
 6. Skąd pobrać aplikację komputerową oraz mobilną do obsługi systemu wideodomofonu?
  Wszystkie dostępne programy znajdują się w zakładce: https://domofony.internec.pl/info/wsparcie/programy
 7. Co jeśli mam starszego androida w telefonie?
  Dla telefonów z systemem Android od wersji 8 w górę oraz pamieci RAM min. 3 GB wersja programu to: i7-MVS Guard v 4.1.0 07101 - dostępna w sklepie Play. Dla telefonów z systemem Android niższym niż 8 oraz niższą pamięcią RAM: i7-Mvs Guard 3.7.30513 dostępna pod adresem : http://www.internec.pl//files/programy/i7-MVS_Guard_3.7.3_0513.apk
 8. Podłączyłem moduły dodatkowe i widzę, że są zasilone jednak nie mogę ich prawidłowo poustawiać.
  Proszę sprawdzić, czy moduł został prawidłowo zaadresowany, do tego celu należy wykorzystać DIP-SWITCH znajdujący się z tyłu modułu. Każdy kolejny moduł musi mieć swój adres rozpoczynając od „1”.
 9. Czy do działania systemu potrzebny jest monitor?
  Tak, monitor jest niezbędny do poprawnego działania całego systemu. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy ze stacji bramowej chcemy dzwonić tylko i wyłącznie na urządzenie z zainstalowanym programem i7-VMS GUARD (wymagany system Windows) - konfiguracja tylko w postaci 1 stacja - 1 komputer/tablet. 
 10. Czym różnią się poszczególne monitory?
  Każdy z dostępnych monitorów posiada identyczne funkcje. Główne różnice pomiędzy monitorami to przekątna ekranu oraz rodzaj wyświetlacza. Monitor i7-VMO-5100-W wyróżnia się największą przekątną ekranu, natomiast monitor i7-VMO-5071-W wyróżnia się wyświetlaczem IPS-LCD o lepszych parametrach oraz pokryty jest szkłem hartowanym.
 11. Ustawiłem wszystkie parametry monitora oraz stacji bramowej zgodnie z instrukcją jednak mam problemy z podglądem oraz komunikacją audio/wideo. Jaka może być przyczyna?
  Jeżeli wszystkie parametry zostały poprawnie skonfigurowane, a pojawiają się błędy proszę najpierw spróbować zrestartować cały system odłączając go od prądu. Jeśli po ponownym załączeniu problem występuje nadal proszę przywrócić wszystkie urządzenia do ustawień fabrycznych i przejść proces konfiguracji ponownie. Jeśli powyższe kroki nie przyniosą rezultatu prosimy o kontakt z działem technicznym na adres mailowy, bądź telefoniczny na numery znajdujące się w zakładce KONTAKT.
 12. Ile kart zbliżeniowych/breloków mogę przypisać do jednego użytkownika?
  Do jednego użytkownika można przypisać max 5 nośników zbliżeniowych. 
 13. Czy monitory posiadają wbudowaną pamięć?
  Tak, 128MB. Natomiast max pojemność karty pamięci microSD jakiej możemy użyć to 32GB.
 14. Jaka jest max odległość od stacji bramowej do switcha aby system działał poprawnie?
  Użycie switcha PoE pozwala na zasilanie kamery w stacji bramowej na odległości do 100m. W przypadku odległości większej niż 100m  kolejne switche możemy dołączać kaskadowo.
 15. Jaka jest max odległość od stacji bramowej do przełącznika i7-VMD5006-2 w przypadku systemu 2 żyłowego?
  Maksymalne odległości w systemie 2 żyłowym to 60m przy użyciu pojedynczych żył o przekroju 0,22mm2 oraz 100m zwiększając przekrój przewodu do około 0,8-0,9mm2
 16. Ile stacji bramowych możemy dołączyć do jednego monitora?
  Ilość stacji bramowych, z którymi możemy połączyć jeden monitor to 8. Domyślnie stacje podłączamy jako „Główny panel wejściowy” oraz „Domofon”. Jeżeli chcemy podłączyć dodatkowe stacje bramowe, należy ustawić je jako stacje podrzędne.
 17. Ile kamer IP możemy dodać do jednego monitora?
  Do jednego monitora możemy dodać maksymalnie 16 dodatkowych kamer IP.
 18. Podczas konfiguracji w monitorze nie widzę stacji bramowej podłączonej do tej samej sieci. Jaka może być przyczyna?
  Jeżeli stacja bramowa jest wpięta do tej samej sieci co monitor a nadal jest niewidoczna proszę sprawdzić poprawność połączeń kablowych (np. sprawdzając poprawność zacisków RJ lub podmieniając przewód UTP na inny.